RIPCLAW

Hudební cesta DJe jménem Ripclaw začala roku 1999, kdy se poprvé setkal s junglem a drum’n’bassem a okamžitě si tyto žánry zamiloval. Během následujících let se přes raggajungle propracoval až k reggae & dancehallu, které dnes hojně hraje jako jeden ze selektorů pražského Peeni Walli Soundu. I nadále však příležitostně pouští a tvoří jungle i raggajungle, a tuto svou tvář vám představí i v sólovém setu na festivalu Mo‘ Fire.

Vlastní raggajunglové produkci se začal věnovat kolem roku 2002, o dva roky později vyšly dva jeho tracky na vinylech. Remix Gentlemanova hitu „Runaway“ vydal americký label Mos-Hi Records a clashová killa-tune „Go Home Soundboy“ (remix klasického scorcheru od Cocoa Tea) vyšla na belgickém raggacorovém labelu M*A*S*H Records. V roce 2009 pak jeho track „You Fall In“ vyšel na vinylu z brněnského labelu Ankh.

Po delší pauze se k tvorbě raggajunglu vrátil na přelomu let 2017 a 2018, takže se můžete těšit, že ve Cvikově uslyšíte v jeho junglovém setu i spoustu čerstvého a exkluzivního materiálu!

http://ripclaw.bandcamp.com

http://www.facebook.com/RipclawJunglist